Využite Top Pôžičku dnes a získajte až 6500€ bez udania účelu a bez zbytočných poplatkov

Menu

Články

Pôžička na bývanie
Pôžička na bývanie

Potrebujete získať peniaze na rekonštrukciu vášho bytu alebo dok....

Pôžička na auto
Pôžička na auto

Potrebujete nový automobil alebo by ste si len radi zaobstarali....

Pôžička bez nahliadnutia do registra
Pôžička bez nahliadnutia do registra

Potrebujete požičať , ale nemôžete si dovoliť, aby spoločnosť, kt....Pôžičky od súkromných osôb hneď

Půjčky od súkromných osob

Pôžičky od súkromných osôb sa radí medzi nebankové pôžičky. Ide väčšinou o rizikové pôžičky, ktoré sú pre banky príliš riskantné. Či už ide o pôžičky bez registra, bez potvrdenia o príjme alebo napríklad pôžičky pre cudzincov. Súkromné osoby a súkromní investori ponúkajú práve tieto rizikové typu pôžičiek.

Ich výhody sú v tom , že pôžičku môžete získať hneď a to aj bez toho, aby ste museli spĺňať prílišné požiadavky ako pri bankových produktov. Súkromným osobám nevadí, keď máte zápis v bankovom registri (zoznam dlžníkov a neplatičov). Nemusíte im dokazovať, že máte pravidelný príjem. Požičia vám rýchlo aj pár tisíc. Pôžičky si môžete vybaviť online alebo po telefóne a budú vám k tomu stačiť len dva platné doklady totožnosti.

Pôžičky od súkromných osôb bývajú často vypisované na zmenku, na tej je uvedená suma, ktorú musí klient zaplatiť a termín, do ktorého musí uvedenú čiastku splatiť. V prípade, že sa tak nestane, môže byť klient potrestaný a to formou exekúcie.

Nevýhody pôžičiek od súkromných osôb sú v tom, že väčšinou neviete, ako moc dôveryhodná osoba je a či je overená. Hlavné zápory sú ale v tom, že pôžičky od súkromných osôb majú veľmi vysoké úrokové sadzby, sankcie za nezaplatenie včas alebo ručenie majetkom.

Predtým než uzavriete zmluvu so súkromnou osobu si ju starostlivo prečítajte, informujte sa o pokutách a hlavne si overte toho, s kým zmluvu uzatvárate.

Zkuste další článek, třeba Pôžičky pre začínajúcich podnikateľov, tento článek je podobného zaměření. Další informační článek - Pôžičky pre cudzincov.

Štítky:

od súkromných investorov , peniaze až do domu

Novinky z celého internetu